ŚKWW "MAROKO"
Żeglarstwo, Wędkarstwo, Harcerstwo
AKTUALNOŚCIKLUBŻEGLARSTWOWĘDKARSTWOHARCERSTWONURKOWANIEGALERIAWSPÓŁPRACAKONTAKT
KLUB
Historia
Nasz ośrodek
Nasz staw
Media o nas
Zarząd
Statut
 
Środowiskowy Klub Wodniacko-Wędkarski "MAROKO"

Nasz Klub jest stowarzyszeniem skupiającym żeglarzy, wędkarzy, harcerzy wodnych, nurków i innych zapaleńców sportów wodnych. Działamy na Osiedlu Tysiąclecia przy stawie "Maroko" od 1995 roku, na terenie ośrodka wodniacko-wędkarskiego i kontynuujemy zapoczątkowaną przez kopalnię Gottwald jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku działalność rekreacyjno-sportową z uwzględnieniem zajęć pozaszkolnych dla dzieci m.in. w formie Dziecięcej Szkółki Żeglarskiej i Dziecięcej Szkółki Wędkarskiej. Od kilkunastu lat prowadzimy również szkolenia żeglarskie, nie tylko na stopień żeglarza jachtowego, ale również na stopień sternika jachtowego i sternika motorowodnego. Współpracujemy również z placówkami oświatowymi na Osiedlu Tysiąclecia, tj. szkołami podstawowymi, Spółdzielczym Ośrodkiem Kultury SM Piast i Młodzieżowym Domem Kultury (obiekt przy ul. Tysiąclecia 5). Co roku organizujemy także uroczystą inaugurację sezonu żeglarsko-wędkarskiego, która jest dniem otwartym dla mieszkańców.

Przy Klubie, na terenie ośrodka działają również trzy inne organizacje: Koło nr 22 "Kleofas" Polskiego Związku Wędkarskiego, 32 Harcerska Drużyna Wodna im. Pawła Krawczyka oraz Klub Działalności Podwodnej PTTK Orion. Wspólnie oferujemy szeroką paletę możliwości spędzania wolnego czasu zarówno młodszym, jak i starszym "wodniakom". Ponadto naszym wspólnym celem jest utrzymanie w dobrym stanie infrastruktury rekreacyjnej stawu i ośrodka.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Klubu lub dowiedzieć się więcej o organizowanych przez nas akcjach, skontaktuj się z nami drogą elektroniczną, a na pewno zaproponujemy Ci ciekawy sposób realizacji Twoich zainteresowań.